Season 2010/11 Results

Season 2010/11 Results

12 September: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

18-19 September: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U13/17

25-26 September: BANK OF SCOTLAND BADMINTON BONANZA

25-26 September: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U15

26 September: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U12

9-10 October: BANK OF SCOTLAND NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

10 October: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR U14

23-24 October: RSL WEST OF SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

30 October: SENIOR INTER-GROUP COMPETITION

13-14 November: YONEX EAST OF SCOTLAND JUNIOR U13/15/17/19

20-21 November: North East Senior & Junior U19 (1992) Restricted

24-28 November: BANK OF SCOTLAND INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS

11-12 December: BILL'S TOOL STORE SCOTTISH NATIONAL VETERANS

7-9 January: YONEX DUNFERMLINE CHAMPIONSHIPS

8 January: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U13

9 January: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U10

16 January: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17

21-23 January: YONEX SCOTTISH INTERNATIONAL VETERANS

22 January: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

4-6 February: YONEX SCOTTISH NATIONAL CHAMPIONSHIPS

12-13 February: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U15/19

17-19 February: Glasgow & District Churches Annual Restricted

18-20 February: 4 NATIONS DISABLED INTERNATIONAL

19-20 February: North East Junior Restricted U13/15/17

26-27 February: GLASGOW CHAMPIONSHIPS

5 March: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U12

5-6 March: RSL WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/17/19

12-13 March: SSBU Secondary Championships

14 March: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U11

19-20 March: YONEX EAST OF SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

26-27 March: SCOTTISH MASTERS

26-27 March: NORTH OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17

2-3 April: BANK OF SCOTLAND NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17/23

6 April: Fife Easter Restricted U18

9-10 April: BADMINTON BONANZA

30 April: SSBU Primary Championships

14 May: BANK OF SCOTLAND NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

14-15 May: DEREK SIM MEMORIAL JUNIOR TOURNAMENT U12/15/17

28 May: MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U10