Season 2013/14 Results

Season 2013/14 Results

31 August-1 September: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U13

1 September: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U11

8 September: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

14-15 September: Badminton Bonanza

21-22 September: Scottish Masters Championships

22 September: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U12

28 September: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U13

29 September: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U17

5-6 October: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

19-20 October: RSL WEST OF SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

26 October: SENIOR INTER-GROUP COMPETITION

3 November: BADMINTONscotland University & College Tournament

7 November: Glasgow & District Churches Balloted Restricted

9-10 November: YONEX EAST OF SCOTLAND JUNIOR U13/15/17/19

14 November: Glasgow & District Churches Balloted Veterans Restricted

16 November: Highland Junior Restricted U12

16 November: Highland Junior Restricted U15

16 November: Highland Junior Restricted U19

16-17 November: North East Senior & Junior U19 (1995) Restricted

20-24 November: Scottish Open Grand Prix

30 November-1 December: RSL WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U17

1 December: RSL WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13

7-8 December: BILL'S TOOL STORE SCOTTISH NATIONAL VETERANS CHAMPIONSHIPS

14 December: RESTRICTED INTER-GROUP U15/18 (1999/1996)

15 December: Fife Christmas Restricted Junior U11/13/15/18

29-30 December: Meadowbank Xmas Junior Restricted U11/13/15/17/19

4-5 January: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U15

5 January: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U12

11-12 January: YONEX DUNFERMLINE CHAMPIONSHIPS

12 January: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U14

17 January: SCOTLAND v ENGLAND ROBERT MCCOIG TROPHY MATCH

17-19 January: YONEX SCOTTISH INTERNATIONAL VETERANS

19 January: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17

31 January-2 February: YONEX SCOTTISH NATIONAL CHAMPIONSHIPS

8 February: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U15

9 February: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U19

9 February: HIGHLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13

13-15 February: Glasgow & District Churches Annual Restricted

14-16 February: 4 NATIONS PARA-BADMINTON INTERNATIONAL

15 February: North East Junior Restricted U13/15/17 (2001/1999/1997)

22-23 February: GLASGOW CHAMPIONSHIPS

1-2 March: RSL WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

2 March: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

8-9 March: SSBU Secondary Championships

15-16 March: YONEX ACTIVCITY EAST OF SCOTLAND

22 March: NORTH OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13

23 March: NORTH OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U17

29-30 March: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17/21

5 April: HIGHLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U17

12 April: Fife Easter Restricted Junior U12/14/16/19

12-13 April: BADMINTON BONANZA

26 April: HIGHLAND CHAMPIONSHIPS

3 May: SSBU Primary Championships

10-11 May: DEREK SIM MEMORIAL JUNIOR TOURNAMENT U12/15/18

11 May: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U10

24 May: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

30 May: GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH TEAM CHAMPIONSHIPS U13/15

31 May-1 June: GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH CHAMPIONSHIPS U13/15

24-28 July: Glasgow 2014 Commonwealth Games Team Event

29 July-3 August: Glasgow 2014 Commonwealth Games Individual Events