Season 2014/15 Results

Season 2014/15 Results

30-31 August: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U13

31 August: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U11

7 September: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U19

13-14 September: BADMINTON BONANZA

20-21 September: SCOTTISH MASTERS CHAMPIONSHIPS

21 September: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U12

27-28 September: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR U13/17

4-5 October: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

11 October: SSBU U14/16 Age Group Doubles & Mixed

18-19 October: WEST OF SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

25 October: SENIOR INTER-GROUP COMPETITION

25 October: SSBU U15/18 Age Group Singles

1 November: SSBU U12 Age Group Tournament

6 November: Glasgow & District Churches Balloted Restricted

8-9 November: YONEX EAST OF SCOTLAND JUNIOR U13/15/17/19

15 November: Highland Restricted U15

15 November: SSBU U13 Age Group Singles

16 November: SSBU Intermediate Inter-area

15-16 November: 67th North East Senior & Junior U19 Restricted

16 November: Highland Restricted U12

19-23 November: SCOTTISH OPEN GRAND PRIX

29-30 November: WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U17

30 November: WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13

6 December: SSBU U14 Age Group Singles

6-7 December: SCOTTISH NATIONAL SENIORS CHAMPIONSHIPS

7 December: Babolat Fife Christmas Restricted Junior U11/13/15/18

7 December: Lanarkshire Junior

14 December: RESTRICTED INTER-GROUP U15/18

29 December: Meadowbank Xmas Junior Restricted U11/15/19

30 December: Meadowbank Xmas Junior Restricted U13/17

10 January: SSBU U11 Age Group Singles & Doubles

10-11 January: BABOLAT DUNFERMLINE CHAMPIONSHIPS

11 January: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U14

16 January: SCOTLAND v SCANDINAVIA SENIORS INTERNATIONAL MATCH

16-18 January: YONEX SCOTTISH INTERNATIONAL SENIORS CHAMPIONSHIPS

18 January: MIDLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17

24-25 January: BADMINTON BONANZA

30 January-1 February: YONEX SCOTTISH NATIONAL CHAMPIONSHIPS

7 February: SSBU U12 Age Group Singles & Doubles

7-8 February: GLASGOW & NORTH STRATHCLYDE JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

8 February: HIGHLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13

12-14 February: Glasgow & District Churches Annual Restricted

13-15 February: 4 NATIONS PARA-BADMINTON INTERNATIONAL

14 February: North East Junior Restricted U13/15/17

21-22 February: GLASGOW CHAMPIONSHIPS

28 February-1 March: WEST OF SCOTLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U15/19

1 March: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

7-8 March: SSBU Secondary Championships

14-15 March: YONEX ACTIVCITY EAST OF SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

21-22 March: NORTH OF SCOTLAND JUNIOR U13/17

28 March: HIGHLAND JUNIOR CHAMPIONSHIPS U18

28-29 March: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U15

29 March: GLASGOW SCHOOL OF SPORT U12

4 April: SSBU U13 Age Group Singles & Doubles

11 April: Babolat Fife Easter Restricted Junior U12/14/16/19

18-19 April: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U13/17/21 (2002/1998/1994)

11-12 April: HIGHLAND CHAMPIONSHIPS

26 April: LANARKSHIRE JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11

26 April: 18th EAST LOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U14

2 May: SSBU Primary Championships

9-10 May: BADMINTON BONANZA

9 May: DEREK SIM MEMORIAL JUNIOR TOURNAMENT U15/18

10 May: DEREK SIM MEMORIAL JUNIOR TOURNAMENT U12

17 May: RSL MIDLOTHIAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS U10

22 May: GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH TEAM CHAMPIONSHIPS U13/15

23-24 May: GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH CHAMPIONSHIPS U13/15

30 May: SCOTTISH NATIONAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS U11